Zdrowie

Oferowane przez nas pieczywo jest pozbawione zbóż glutenowych, które zastępujemy mąką ryżową, jaglaną i z tapioki oraz skrobią z kukurydzy i ryżu. Posiadamy w sprzedaży także chleb z dodatkiem skrobi pszennej bezglutenowej.

W procesie produkcyjnym wykorzystujemy naturalny zakwas ryżowy niezawierający sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Nie tylko podnosi to walory smakowe chleba, ale także sprawia, że staje się on nieocenionym źródłem witamin i mikroelementów. Dodatkowo znajdujące się w zakwasie bakterie wykazują właściwości probiotyczne: regulują i poprawiają trawienie, pozytywnie wpływają na florę bakteryjną jelit, wzmacniają odporność oraz pracę układu sercowo-naczyniowego.

Chleb, który wytwarzamy jest również bogaty w błonnik pokarmowy, będący nieodłącznym elementem zdrowej diety. W organizmie pełni on wiele ważnych ról m.in. pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, hamuje absorpcję szkodliwych substancji, pobudza rozwój właściwej flory bakteryjnej jelit oraz wspomaga ich perystaltykę.

W składzie produktów staramy się ograniczać do minimum alergeny. Należą do nich m.in: mleko, jaja oraz soja. Dlatego oferowane przez nas pieczywo, może służyć w dietoterapii oraz dietoprofilaktyce. Rekomendujemy je osobom chorym na celiakię, nietolerancję glutenu, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nadwagę, otyłość oraz wszystkim tym, którzy zmagają się ze schorzeniami tarczycy.