O firmie

Firma Piekarnie Polskie Dr Żurek funkcjonuje nieprzerwanie od 1991 roku. Ma ona swoją siedzibę oraz zakład produkcyjny w Odonowie, w woj. świętokrzyskim. Obecnie firma składa się z sieci 18 sklepów działających na terenie województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego. Dostarcza pieczywo także do firm zewnętrznych, realizuje zamówienia indywidualne i na imprezy okolicznościowe. Piekarnia prowadzi szeroko pojętą działalność charytatywną. Angażuje się w życie społeczności, wspiera liczne regionalne inicjatywy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz zapotrzebowaniu na rynku piekarniczym nasza firma zaczęła wytwarzać pieczywo bezglutenowe. Oferowane produkty zostały opatrzone certyfikatem Przekreślonego Kłosa, który jest międzynarodowym symbolem bezpiecznej żywności bezglutenowej. Jego obecność na etykiecie oznacza, że chleb poddany został kontroli jakości, a zakład produkcyjny pozytywnie przeszedł audyt będący gwarancją zgodności z obowiązującymi w tym względzie normami.

Dlatego produkowane przez nas pieczywo jest rekomendowane jako składnik diety dla osób chorych na celiakię. Schorzenie to charakteryzuje się stałym brakiem tolerancji na białko – gluten, które jest zawarte w różnych gatunkach zbóż, takich jak: pszenica, jęczmień, żyto, orkisz, kamut, owies, pszenżyto. Pierwszym i zasadniczym krokiem po zdiagnozowaniu celiakii jest zmiana sposobu odżywiania. Polega ona na wykluczeniu glutenu z codziennego jadłospisu. To jedyna najskuteczniejsza istniejąca terapia.

Konieczność zmiany diety nie musi oznaczać jednak rezygnacji z pieczywa. Aby sprostać temu wyzwaniu nasza firma wprowadziła do sprzedaży cztery gatunki chleba: jasny bezglutenowy, ciemny bezglutenowy, wieloziarnisty ciemny bezglutenowy oraz śniadaniowy bezglutenowy. Wszystkie są wytwarzane według oryginalnej, autorskiej receptury oraz co najważniejsze, nie zawierają hydrometylocelulozy. Brak glutenu i restrykcyjne przestrzeganie obowiązujących w procesach produkcyjnych zasad, decydują zarówno o ich wysokich wartościach zdrowotnych oraz o najwyższym stopniu jakości. Dodatkowo smakiem i aromatem przypominają pieczywo tradycyjne, dlatego polecamy je każdemu kto preferuje zdrowy styl życia.